pawix music - kim jesteśmy

Studio Piosenki Pawix Music

Pawix Music to pracownia muzyki i dźwięku, która powstała z pasji do kształtowania umiejętności, wrażliwości oraz świadomości muzycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykwalifikowany zespół instruktorów z wieloletnim stażem pedagogicznym odpowiada za skuteczne i kreatywne działania w zakresie rozwijania kompetencji muzycznych wśród uczestników zajęć.

Pawix Music to także profesjonalne szkolenia w zakresie rejestracji oraz komputerowej edycji dźwięku. Prowadząc certyfikowane kursy biegłej obsługi edytorów audio oraz komputerowych programów muzycznych typu DAW, szkolimy w dziedzinie aranżacji i produkcji muzycznej oraz studyjnej realizacji dźwieku.

Pawix Music to również grupa aktywnych muzyków, kompozytorów, aranżerów oraz autorów tekstów, która dzieląc się swoimi umiejętnościami i wiedzą proponuje swoje usługi w zakresie szeroko rozumianej twórczości muzycznej i literackiej.

historia pawix music

1995 -
Powstaje Studio Piosenki prowadzone przez Jacka Pawskiego, które początkowo funkcjonuje przy jednym z krakowskich domów kultury.
1998 -
Od tego roku pracownia współtworzona jest przez Jacka Pawskiego oraz Miłosza Pawskiego. Skuteczność działań pracowni oraz liczne sukcesy przyciągają wiele znanych dziś osób, m. in. Alicję Bachledę-Curuś czy Mateusza Mijala, którzy przez lata rozwijają w niej swój talent.
2005 -
Pawscy poszerzają ofertę oraz przekształcają pracownię w prywatne Studio Piosenki, które przyjmuje nazwę Pawix Music.
2006 -
W ramach tej samej firmy powstaje Studio Kompozycji i Produkcji Muzycznej odpowiedzialne za działalność szkoleniową w zakresie studyjnej realizacji dźwieku, a także komponowanie piosenek, aranżacje muzyczne oraz realizowanie zleceń dla mediów.
2013 -
Oferta Pawix Music zostaje poszerzona o Bank Muzyki Mediasound, nadal jednak podstawową działalnością pozostają szkolenia oraz edukacja muzyczna prowadzona w ramach Studia Piosenki.

nasza misja

"Praktyka jest nauczycielem wszelkich sztuk" - te znane słowa są podstawą filozofii, którą wykorzystujemy prowadząc nasze zajęcia oraz szkolenia. Kształtujemy umiejętności, wiedzę, wrażliwość oraz świadomość muzyczną w sposób praktyczny. Określamy celowość wszelkich działań. Dbamy o to, aby uczestnik zajęć dokładnie wiedział i rozumiał dlaczego dany element wymaga korekty, czemu służy konkretne ćwiczenie czy też do czego przydadzą się podstawy teoretyczne. W realizacji naszych założeń pomagają nam:

 • odpowiednia wiedza i wykształcenie muzyczne oraz pedagogiczne,
 • niemal dwudziestoletnie doświadczenie w edukacji muzycznej,
 • nowoczesność - w ramach zajęć i lekcji posługujemy się komputerowymi technikami audio oraz profesjonalnym sprzętem studyjnym,
 • kreatywność - przeważnie bazujemy na własnej twórczości, dobierając ją stosownie do wieku, umiejętności i wrażliwości ucznia.

instruktorzy

Jacek Pawski

Założyciel Studia Piosenki, instruktor wokalny, kompozytor i aranżer wielokrotnie nagradzanych piosenek dla dzieci i młodzieży, juror na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Twórca i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu "Nowa Piosenka w Starym Krakowie" adresowanego do dzieci i młodzieży. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

Miłosz Pawski

Absolwent Studiów Muzycznych na Pedagogice Artystycznej, Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki rozrywkowej a także Studium Realizacji Dźwięku. Kompozytor, producent oraz autor tekstów, z edukacją muzyczną związany od 1998r. Współzałożyciel Studia Piosenki Pawix Music, twórca i koordynator Studia Kompozycji i Produkcji Muzycznej oraz Banku Muzyki Produkcyjnej Mediasound.

Katarzyna Szklarz

Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, kompozytorka i nauczycielka. Uczestniczka licznych kursów solowych. Aktywnie związana z wieloma projektami orkiestrowymi, działająca również na płaszczyźnie muzyki folkowej oraz poezji śpiewanej.

Tomasz Kochan

Absolwent Wibroakustyki i Inżynierii Dźwięku na AGH oraz Studium Realizacji Dźwięku. Telewizyjny realizator dźwięku, stały współpracownik TVP S.A. Odpowiedzialny za dźwięk wielu telewizyjnych programów publicystycznych, kulturalnych, koncertów, transmisji sportowych, filmów dokumentalnych, fabularyzowanych, oraz produkcji multimedialnych. W 2006 producent muzyczny Radia RMF FM.

nasza oferta

Edukacja muzyczna, kursy i szkolenia
Lekcje śpiewu, nauka akompaniamentu, aranżacji, szkolenia w zakresie studyjnej realizacji dźwieku oraz obsługi muzycznych programów komputerowych.
Twórczość muzyczna
Komponowanie piosenek oraz muzyki do mediów, aranżacje, podkłady instrumentalne, bank muzyki produkcyjnej.
Twórczość literacka
Teksty piosenek, rymowane scenariusze, bajki, gry i zabawy na indywidualne zamówienie.

inni o nas

 • "Kilka lat temu byłem bardzo mocno związany ze Studiem Piosenki Pawix Music. Miejsce i klimat tworzą ludzie, a z tymi ludźmi czułem się jak ze swoją rodziną, dlatego chętnie do nich wracam i z nimi współpracuję. Cenię Pawix Music za profesjonalizm w każdym calu, bo właśnie tego się tutaj nauczyłem. Dziś, koncertując na różnych scenach, komponując własne piosenki, nagrywając w różnych studiach nagrań, wiem, jak dużo zyskałem na początku mojej drogi muzycznej, mogąc uczęszczać na zajęcia do Pawix Music. Gorąco polecam!

  Mateusz Mijal,
  piosenkarz i kompozytor
 • "Studio Piosenki Pawix Music, to miejsce gdzie spełniają się marzenia. Pod okiem profesjonalistów można rozwijać swoje talenty i pasje. Wszystkie zajęcia są połączone zarówno z ciężką pracą jak i świetną zabawą. W Pawix Music kształcę się od kilku lat i zauważyłam niewiarygodnie duże postępy, dlatego też nie stanowi dla mnie problemu każdorazowe pokonywanie 60km na lekcje. Z małej, skromnej, nie wierzącej do końca w swój talent małej dziewczynki, zmieniłam się w ambitną i pragnącą ciągłego kształcenia, świadomą wokalistkę"

  Karolina Stępień,
  wokalistka, laureatka licznych konkursów i festiwali
 • "O tym, jak ważna jest muzyka wie każdy, kto kiedykolwiek miał okazję tworzyć film. Wiemy o tym również my, dlatego od kilku lat stale współpracujemy z Miłoszem Pawskim. Muzyka skomponowana przez Miłosza jest ozdobą wielu filmów zrealizowanych przez Studio Filmowe Imperia Film. Z czystym sumieniem mogę polecieć tego niezwykle utalentowanego kompozytora, którego cenię za profesjonalizm, kreatywność oraz świeżość pomysłów. Doceniam jego zaangażowanie oraz twórczą odwagę, i polecam absolutnie wszystkim twórcom filmów i nie tylko"

  Piotr Jasiołek, Imperia Film
 • "Współpraca z Miłoszem Pawskim z firmy Pawix Music to sama przyjemność! Profesjonalista, który dba o każdy szczegół, a pliki dźwiękowe, które wychodzą spod jego ręki są naprawdę dobre. Bardzo trudne zadanie okazało się dla niego małym problemem z którym poradził sobie bardzo szybko. Polecam Pawix Music z czystym sumieniem".

  Grzegorz Skrzypak, MediaNet-TV Production s.c.
 • "Najbardziej lubię współpracować z ludźmi, którzy nie kapryszą, nie gwiazdorzą i po prostu robią swoje, starając się zawsze osiągnąć najwyższy poziom. Tak właśnie układa mi się współpraca z Miłoszem Pawskim z firmy Pawix Music".

  Dariusz Fedorowicz, Rotor Film Production